Sklep z zabawkami online

Prowadzenie sklepu internetowego z zabawkami jest dla nas pasją. Zawsze dbamy o to, aby każdy klient znalazł coś dla swojej pociechy i pozytywnie nas zapamiętał. Dzięki temu podejściu możemy pochwalić się ogromną rzeszą stałych klientów, których ciągle przybywa. W naszym sklepie znajdują się zabawki w różnych kategoriach cenowych, wykonane z różnych materiałów - sprzedajemy tylko i wyłącznie produkty, które sami kupilibyśmy naszemu dziecku.

Certyfikat RapidSSL

Przelewy24 Płatności CashBill


Mata edukacyjna dla dziecka - czy warto używać?

Mata edukacyjna dla dziecka - czy warto używać?

 (10)    0

  ZabawkiDzieci  

Przeglądając internet można dostać ostrego bólu głowy. Porad jest mnóstwo, każda inna, niektóre sprzeczne ze sobą. Wiele z nich jest naprawdę bezsensownych. Z pewnością każdy zna jakąś mamusię, która w ciąży czyta dziesiątki książek i uważa się już za eksperta ds. dzieci. Niestety to tylko teoria, w praktyce bywa różnie (często zupełnie inaczej). Każde dziecko jest inne i wymaga odrębnego podejścia.

Czytając opinie matek na forach i blogach o akcesoriach dla dzieci chce się zadać pytanie:

Co jest najlepsze dla malucha?

Tak naprawdę wszelkie wątpliwości powinien rozwiać zaufany lekarz lub (na początku) położna. Nie warto traktować internetu i wypowiadających się w nim kobiet jak skarbnicę wiedzy.

Wyobraźmy sobie taką sytuację:
Młoda mama chce w domu ugotować obiad/ posprzątać/ wypić kawę, ale jej małe niezbyt entuzjastycznie reaguje na odłożenie do łóżeczka. Dobrym sposobem byłaby chociażby mata edukacyjna dla dziecka (miękka, kolorowa, z wiszącymi zabaweczkami). Mama wchodzi na "internety" i czyta, że "mata przestymulowuje i utrudnia rozwój." Zrezygnowana czyta dalej… W końcu znajduje matę idealną, która jest wspaniała i cudowna. Nieistotne, że kosztuje więcej niż standardowe łóżeczko dla maluszka.

Co robi owa mama?

Jeśli budżet jej na to pozwala to kupuje, jeśli nie, to kawę pije z dzieckiem na ręku lub sceptycznie nastawiona kupuje normalną matę edukacyjną dla niemowlaka... Okazuje się jednak, że nie jest ona taka zła. Maluch rośnie, jest zdrowy i ma się dobrze, nie widać po nim niemowlęcej depresji. Nie ma też problemu z chodzeniem ani mówieniem.

 Mata edukacyjna świat oceanu

Jakie zalety ma mata edukacyjna?

  • Jest lekka i można ją przenosić. Dzięki temu można zabierać ją wszędzie, gdzie będzie tylko potrzebna.
  • Pozwala rozwijać zmysły malucha, zdolności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową.
  • Kolorowe elementy zachęcają do aktywności, przez co rozwijają i wzmacniają mięśnie malca.
  • Jest bezpieczna. Nie zawiera żadnych ostrych ani małych elementów, które mogłyby zagrażać dziecku.
  • Pozwala rodzicowi na moment wytchnienia, zabawiając w tym czasie maleństwo.

Ceny mat edukacyjnych są różne. Znaleźć je można w przedziale cenowym od 30zł do nawet 1000zł.

Mata edukacyjna dla dziecka


Pamiętajmy, że wszystko jest dla ludzi, jeśli jest używane z rozsądkiem. Przykładowa mata nie zrobi maluchowi krzywdy, może co najwyżej mu się znudzić po pewnym czasie. Odłożenie go na kilkanaście minut z pewnością nie sprawi, że przestanie się rozwijać lub nabawi się depresji. Nie ważne ile kosztuje zabawka, czy mniej lub więcej, jeśli używana jest z głową, to zainteresuje malucha a rodzicowi przyniesie chwile spokoju.

 (10)    0

Udostępnij artykuł na stronach społecznościowych:
Twój komentarz został wysłany. Dziękujemy!
Zostaw komentarz
Przepisz kod