Sklep z zabawkami online

Prowadzenie sklepu internetowego z zabawkami jest dla nas pasją. Zawsze dbamy o to, aby każdy klient znalazł coś dla swojej pociechy i pozytywnie nas zapamiętał. Dzięki temu podejściu możemy pochwalić się ogromną rzeszą stałych klientów, których ciągle przybywa. W naszym sklepie znajdują się zabawki w różnych kategoriach cenowych, wykonane z różnych materiałów - sprzedajemy tylko i wyłącznie produkty, które sami kupilibyśmy naszemu dziecku.

Certyfikat RapidSSL

Przelewy24 Płatności CashBill


Urządzenia do monitorowania zdrowia dziecka. Moda, konieczność?

Urządzenia do monitorowania zdrowia dziecka. Moda, konieczność?

 (3)    0

  Dzieci

Technologia rozwija się błyskawicznie, również ta związana z medycyną i ochroną zdrowia. Większość mam na pewno zna takie urządzenia jak monitory oddechu, czy nianie elektroniczne. Pomagają chronić nasze maleństwa, ich zdrowie i życie. Dzięki nim wiemy co się dzieje z dzieckiem i możemy też szybko zareagować na wystąpienie krytycznej, nieprzewidzianej sytuacji.

W ostatnim czasie pojawia się na rynku coraz więcej urządzeń do monitorowania stanu zdrowia. Są to różnego rodzaju opaski, zegarki, specjalna odzież i inne. Parametry jakie można monitorować za ich pomocą to: temperatura ciała, ciśnienie krwi, praca serca czy oddech.

Na rynku są również monitory przeznaczone dla niemowląt. Jednym z ciekawszych jest urządzenie firmy Owlet. Owlet Baby Monitor zakłada sie na stopę maluszka jak skarpetę. Za jego pomocą możemy monitorować w prosty sposób temperaturę ciała, tętno i oddech, czyli podstawowe parametry zdrowia podczas snu, a także pozycję we śnie i jakość snu. Skarpetka nie tylko pokazuje informacje o czynnościach życiowych, ale także może poinformować rodziców, gdy dziecko wymaga wzmożonej uwagi. Na przykład może zaalarmować, gdy dziecko przewróci się na brzuch, co może być bardzo niebezpieczne. Dodatkowo urządzenie może komunikować się ze smartfonami, do których może przesyłać zgromadzone informacje przez Wi-Fi, zapisując np. pomiar temperatury wykonywany co określony przedział czasowy, czy wywoływać alarm w urządzeniu mobilnym z zainstalowanym systemem Android.

Innym ciekawym urządzeniem jest Mimo zaprojektowany przez absolwentów z Massachusetts Institute of Technology, czyli body wyposażone w przypinane czujniki oddechu i ruchu. Urządzenie komunikuje się z urządzeniem mobilnym i strumieniuje do niego takie dane jak wzorce oddychania, temperaturę, aktywności podczas snu i pozycje ciała. Monitor może także wysłać alarm, gdy maluszek nie poruszy się przez określony przedział czasu, czy też rejestrować dźwięk z pokoju dziecka tak, aby można go było odsłuchać w późniejszym czasie.

Dla kobiet w trzecim trymestrze ciąży przyda się przenośne urządzenie do wykonywania badań, monitorowania ciąży fizjologicznej i do zapewnienia opieki w połogu. System krakowskiej firmy Comarch o nazwie e-Care umożliwia wykonywanie niezbędnych badań wygodnie w domu, a następnie przesyła pomiar do oceny lekarzowi lub położnej. Wynik badania jest przesyłany z powrotem do urządzenia pacjentki. Za pomocą Comarch e-Care można badać pracę serca płodu, śledzić skurcze macicy, jak i rejestrować ruchy dziecka w łonie matki. Kompleksowa analiza bardzo ułatwia diagnozę specjaliście.

Być może w przyszłości standardem będzie przesyłanie informacji o stanie zdrowia dziecka bezpośrednio do swojego lekarza, co wpłynęłoby na precyzję diagnozy lekarskiej, skuteczniejsze leczenie, czy nawet na wcześniejsze wykrycie chorób i zapobieganie im. Co będzie następne? Może mikrowszczepy czy nanosensory...

 (3)    0

Udostępnij artykuł na stronach społecznościowych:
Twój komentarz został wysłany. Dziękujemy!
Zostaw komentarz
Przepisz kod