Fidget Spinner, czyli słów kilka o popularnej obrotowej zabawce

Fidget Spinner, czyli słów kilka o popularnej obrotowej zabawce

  admin

 (459)    (13)    0

  Zabawki

Jak wygląda Fidget Spinner zapewne wie każdy rodzic, który ma dziecko w wieku szkolnym. Jest niewielki (przeważnie do 10 cm) składa się z centralnego łożyska i ramion. W ramionach może mieć dodatkowe łożyska lub ciężarki. Zabawa polega na tym, aby za pomocą palców rąk wprawić Spinner’a w ruch obrotowy. Niezwykłe z pewnością jest to, że zabawka może sama kręcić się niezwykle długo.

Fidget Spinner Gold

Kiedy powstał Fidget Spinner i jak zdobył popularność?

Zabawka została wynaleziona w latach 90, służyła celom terapeutycznym. Pierwsze Fidget’y znacznie różniły się od tych dzisiejszych. Pod koniec ubiegłego roku Fidget pojawił się w magazynie Forbes jako Must Have 2017. Po kilku miesiącach na Youtube można było obejrzeć już setki, a nawet i tysiące filmików przedstawiających sztuczki wykonane na Spinnerach. Obecnie największą popularnością zabawka cieszy się na zachodzie, gdzie pomaga ukoić nerwy i daje zajęcie dłoniom zarówno dzieciaków, młodzieży jak i dorosłych. Popularny gadżet towarzyszy również polskim nastolatkom.

Kręcący się złoty Fidget Spinner

Pomaga się skupić czy dekoncentruje?

Zdania specjalistów są podzielone. Część z nich uważa, że Fidget’y faktycznie pomagają się uspokoić i skupić. Niektórzy jednak mają zupełnie inne zdanie, twierdzą, że zabawka dekoncentruje.

Mimo sporów w tym temacie, zabawka niezwykle często kupowana jest dla dzieci z ADHD w nadziei, że pomoże uspokoić.

Czarny Hand Fidget Spinner w dłoni

Ile kosztuje Fidget Spinner?

Po uzyskaniu popularności zaczęto tworzyć Fidget’y w różnych kolorach i o różnych kształtach.

Różne kształty Fidget Spinner 4 obrazki

Ich ceny zależą głównie od materiałów, z których są wykonane. Porządnego Fidget Spinner’a można kupić od 25 zł do nawet kilku tysięcy. Na jednym z kanałów Youtube zobaczyć można porównanie Fidgetów za 15 zł, 200 zł i 1000 zł, przy czym niekoniecznie te najdroższe są najlepsze.

Dziewczyna kręci Fidget Spinner

Czy warto kupić Fidget Spinner?

Naszym zdaniem warto. Mimo niepozornego wyglądu jest to rewelacyjnie prosta zabawka, którą pokochało miliony osób na świecie. Kręcenie Fidget Spinnerem może uspokoić, przynosi mnóstwo frajdy i pozwala oderwać się dziecku od laptopa lub smartfona, co świadczy o jej wyjątkowości.

Żółty Hand Fidget Spinner

 (459)    (13)    0

Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Zostaw komentarz
Captcha
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć