Zabawki Pokemon - Sprawdź jak odróżnić oryginalną zabawkę od chińskiej

Zabawki Pokemon - Sprawdź jak odróżnić oryginalną zabawkę od chińskiej

  admin

 (3579)    (18)    0

  Zabawki

Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się zabawki z kultowego serialu animowanego "Pokemon", który przedstawia perypetie trójki przyjaciół wspólnie podróżujących, aby stawać się coraz to lepszymi trenerami swoich Pokemonów. Na drodze spotykają różne przeszkody fundowane im najczęściej przez owiany złą sławą Zespół R, czyli fioletowowłosą Jassie i niezbyt inteligentnego Jamesa, pragnących za wszelką cenę zaszkodzić przyjaciołom oraz wykraść Pikachu (elektrycznego Pokemona Ash’a). Zawsze jednak przyjaciele wygrywają.

Zespół R

Markowych zabawek z postaciami Pokemonów niestety nie ma jeszcze zbyt wiele, nie są też zbyt tanie. Cena ORYGINALNEGO pluszowego Pokemona to koszt rzędu 80 zł, jego figurki -około 40 zł, zaś postaci interaktywnej - 100 zł. Pomimo ceny, Pokemony są bardzo chętnie kupowane przez rodziców dla dzieci, nie ma w tym nic dziwnego! Zarówno figurki jak i pluszaki są naprawdę śliczne i kolorowe, idealne dla małego fana tych bajecznych stworzeń.

Pokemon Pikachu

Obecnie na rynku najpopularniejsze są Pokemony firmy Tomy, która produkuje je z bezpiecznych dla dzieci materiałów posiadających wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty. Projektanci Tomy dbają o każdy element zabawki, dzięki temu ich produkty są funkcjonalne i trwałe, co w przypadku dzieci jest szalenie istotną kwestią. Każdy rodzic może mieć pewność, że zabawa jego dziecka jest przyjemna, ale przede wszystkim bezpieczna.

Figurki Pokemon Tomy Ivysaur, Charmeleon, Wartortle

Można niestety trafić na nieuczciwych sprzedawców oferujących Pokemony niewiadomego pochodzenia, próbujących wprowadzić odbiorców w błąd informacjami o ich rzekomej oryginalności.

Pluszowy Pokemon Pikachu

Zdarza się, że pudełko niemarkowej zabawki Pokemon jest niezwykle podobne do oryginalnego i ciężko je odróżnić. Ceny nieoryginalnych Pokemonów są sporo niższe, warto pomyśleć dlaczego. Może zaoszczędzono na materiałach lub zabawka nie jest dopracowana tak jak powinna. Nie wiadomo, ale czy warto ryzykować? To każdy kupujący powinien ocenić sam. Na względzie trzeba mieć bezpieczeństwo dziecka, które prawdopodobnie będzie bawiło się zabawką przez długi czas, więc czasem warto dołożyć kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt złotych, ale mieć pewność, że zabawka jest z pewnego źródła i dziecku nie grozi z jej strony żadne niebezpieczeństwo. Każdy rodzic doskonale wie, że bezpieczeństwo malucha jest rzeczą absolutnie NAJWAŻNIEJSZĄ.

Aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań warto wybierać Pokemony zaufanych producentów, którzy stawiają na jakość swoich produktów. Każda zabawka na pudełku ma znak producenta, który daje pewność, że jest ona oryginalna.

Chińska zabawka Pas PokemonChińska zabawka

Oryginalna zabawka Pas Trenera Pokemon TomyOryginalna zabawka produkcji TOMY

     

Zatem... Jak odróżnić oryginalnego, bezpiecznego dla dziecka Pokemona od chińskiej podróby?

 
PRZEDE WSZYSTKIM:

  • Zwracajmy uwagę na to, czy zabawka Pokemon posiada ORYGINALNĄ metkę lub etykietę producenta, tak jak niżej:

Pokemon Pokeball Tomy

  • Zwracajmy uwagę na treść ogłoszenia. Jeśli widnieje napis " Oryginalny Pokeball ", to bądźmy dociekliwi, zapytajmy jakiej firmy jest ów oryginalny produkt.
  • Nie miejmy złudzeń, jeśli Pokemon idzie z Hong Kongu a przesyłka to równowartość zabawki to prawie pewne jest, że nie jest to żaden oryginał a zwykła, chińska podróba. 
  • Czytajmy wszystko, zwłaszcza teksty które pisane są najmniejszą czcionką. Gdy w ogłoszeniu napisane jest, że dostawa trwa średnio około 2 tygodnie, ale może przedłużyć się do 4 tygodni to warto się kilka razy zastanowić, od kogo tak naprawdę kupujemy. Gdy dostrzeżemy maleńką (oczywiście nieistotną z punktu widzenia sprzedającego) informację, że maksymalny czas dostawy wynosi jednak 48 dni, to lepiej zrezygnować zaoszczędzając sobie nerwów, a dziecku płaczu i żalu.
  • Pomyślmy realnie, czy jeśli (jak zapewnia sprzedawca) rzucimy o ziemię plastikowym Pokeballem, to on się faktycznie nie rozwali? Chyba, że sprzedawca sam nim nie rzucał i nie wie, albo rzucał i doszedł do wniosku, że można nim rzucić ALE tylko raz (z pewnością pominął ten szczegół w ogłoszeniu) ?

Figurka Pokemon Xerneas Tomy

CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY ZAKUPIE POKEMONA?
PRZEDE WSZYSTKIM głową, a nie wierzmy w ciemno zapewnieniom sprzedawcy.

Jeśli mamy pewną firmę/producenta to można bez problemu kupować i cieszyć się szczęściem dziecka. Natomiast jeśli pojawia nam się zabawka Pokemon ORYGINALNA (nie wiadomo jakiej firmy), która wysyłana jest z Chin i dostaniemy ją za 2 tygodnie (maksymalnie 2 miesiące), na dodatek pokazana jest w IDENTYCZNYM opakowaniu jak ta oryginalna (nie ma tylko loga producenta) to warto pomyśleć kilka razy. Niestety nie od dzisiaj wiadomo, że to co tanie to drogie. Jeśli trafimy na kiepską jakość, to w NAJLEPSZYM wypadku zabawka rozpadnie się po 2 dniach, dziecko będzie rozpaczać, a my jak na "skrzydłach" pobiegniemy do sklepu po tego oryginalnego Pokemona.

Zdecydowanie lepiej zaoszczędzić pieniądze, nerwy i wybrać oryginalną zabawkę, która potowarzyszy maluchowi naprawdę długi czas.

 (3579)    (18)    0

Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Zostaw komentarz
Captcha