Robot Photon interaktywna zabawka, która rozwija się z dzieckiem

Robot Photon interaktywna zabawka, która rozwija się z dzieckiem

  admin

 (267)    (8)    0

  Zabawki

Sfinansowany na Kickstarterze projekt Photon opracowany przez polski zespół studentów Politechniki Białostockiej zyskał szerokie uznanie i w niedługim czasie zadebiutuje na światowych rynkach. Jest to pierwsza na świecie zabawka edukacyjna, która rozwija się razem z dzieckiem. Dzięki robotowi Photonowi dzieci nauczą się logicznego myślenia, wyćwiczą panowanie nad emocjami, rozwiną pamięć, umiejętność podejmowania szybkich decyzji i inne umiejętności miękkie. Np. pomoże odróżnić dobro od zła lub nauczy, że nie można komuś nic zabierać. Robot pomoże także w poznawaniu świata technologii i zapozna z elementami sztuki programowania. Zabawka została stworzona dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej, w zamyśle przeznaczona jest dla dziewczynek i chłopców w przedziale 6-12 lat.

Robot Photon - zabawka dla dziewczynki i chłopca

Robot Photon został zaprojektowany przez specjalistów w wielu różnych dziedzinach: pedagogiki, psychologii, grywalizacji, user experience, a także z udziałem rodziców, nauczycieli i oczywiście dzieci. Dzięki temu zabawka efektywnie stymuluje rozwój umiejętności dziecka przez długi czas. To tak zwana nauka przez zabawę, czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dzieci uwielbiają uczyć się przez eksperymentowanie i są ciekawe świata. Photon im w tym pomaga.

Zabawka edukacyjna - interaktywny robot Photon uczy programowania

Bardzo ważnym aspektem podczas projektowania zabawki było bezpieczeństwo. Robot jest wykonany z trwałych i przyjaznych dla dzieci materiałów. Wnętrze z elektroniką jest bardzo dobrze zabezpieczone przed jakimkolwiek sposobem dostania się do środka.

Robot-zabawka posiada wiele czujników, co zapewnia mu interakcję z dziećmi i otoczeniem. Photon ma świecące w różnych kolorach czułka, czujnik dotyku, czujnik dźwięku, świecące oczy, czujniki przemieszczania, czujniki odległości, czujnik koloru podłoża, głośnik, tak aby mógł porozumieć się z dzieckiem w swoim języku. Robot może reagować na głaskanie, komendy głosowe, odróżni porę dnia oraz wyrazi różne emocje. Każda z opcji zostaje odblokowana wraz z postępami dziecka w wykonywaniu zadań z robotem. Niektóre dodatkowe zadania wymagają od naszego potomka współpracy z rodzicami. Rodzice mają okazję do spędzenia czasu ze swoim dzieckiem i wspierania go, a pociecha może się im chwalić swoimi postępami. Zabawka wymaga zainstalowania specjalnej intuicyjnej aplikacji w smartfonie lub tablecie, która pozwala na interakcje z robotem i na projektowanie własnych programów.

Robot edukacyjny dla najmłodszych - uczy i rozwija umiejętności dziecka

Robot ma własną historię, która zachęca dzieci do działania. Dziecko po rozpakowaniu robota i po otwarciu dedykowanej mu aplikacji mobilnej, dowiaduje się, że Photon podczas lądowania na Ziemi uszkodził swój statek kosmiczny. Robocik prosi naszą pociechę o pomoc w powrocie na własną planetę, poprzez wyznaczanie specjalnych dziennych zadań związanych z programowaniem. Samo programowanie odbywa się poprzez układanie kolorowych klocków na ekranie mobilnej aplikacji. Ułatwia to zapoznanie się naszym pociechom z podstawami nauki programowania, a także na łatwiejsze przyswojenie trudniejszych języków programistycznych w przyszłości. Nowe zadania i wyzwania codziennie są przekazywane dzieciom, a ich wykonanie odkrywa nowe zdolności małego robota lub ulepsza już wcześniej nabyte. Może to być zwiększenie szybkości poruszania, czy odblokowanie kolejnych zmysłów. Specjalna platforma internetowa z kolei pozwala na porównywanie własnych osiągnięć i na współpracę w rozwiązywaniu kolejnych ciekawych zadań.

Edukacyjny robot Photon - nauka przez zabawę i rywalizację

Czy wy też pomożecie małemu robotowi powrócić do swojego domu?

Szukasz robotów i innych zabawek? - Sklep internetowy z zabawkami

Zdjęcia i animacje pochodzą ze stron: http://www.kickstarter.com i http://meetphoton.com/pl/blog/

 (267)    (8)    0

Twój komentarz został wysłany pomyślnie. Dzięki za komentarz!
Zostaw komentarz
Captcha
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć